04/01/2011

Izdelava diplomske naloge

Diplomska naloga je končno delo, ki naj bi bilo zbir vsega predhodnega znanja, ki ga študent pridobi tekom študija. Če ste eden izmed tistih, ki želite imeti samo list papirja z imenom Diploma boste po vsej verjetnosti izbrali lahko tematiko in nezahtevnega mentorja. Konec koncev, če to šolski sistem omogoča, zakaj pa ne.

Naš nasvet je usmerjen v bolj kvalitetno izdelavo, po možnosti v sodelovanju s podjetjem iz iste panoge, kot je tematika diplomske naloge. Laboratorijske raziskave so eno, drugo pa delo v praksi in stik z realnostjo. To še posebej velja za fakultete iz tehničnega in ekonomskega področja.

Nekatere fakultete pred izdelavo diplomske naloge zahtevajo tudi dispozicijo, kar ni slaba ideja, saj se študent predhodno podrobno sezna s tematiko in dostopnostjo strokovnega gradiva.
Samo obliko in vsebinsko zasnovo diplomske naloge določi vsaka fakulteta po svoje. V grobem so povsod naslednji sklopi:
-           - hipoteze
-          - uvod
-          - Teorija
-         -  Metode dela
-         -  Rezultati
-     - Zaključek
Pred začetkom pisanja diplomske naloge obvezno preberite in se podrobno seznanite z vsebino navodil za oblikovanje in pisanje diplomske naloge. Zakaj? Preprosto zato, ker boste imeli preveč dela z kasnejšim urejanjem in popravljanjem. Lep primer je shranjevanje spletnih virov, kjer je obvezno treba zabeležiti tudi datum obiska spletne strani. Če študent tega ne ve, bo imel veliko dela na koncu ali pa bo celo izgubil dragocen vir.
Izdelava diplomske naloge mora biti povsem avtorsko delo. 

Pri vsebini vam mi ne moremo pomagati, lahko pa vam pomagamo, če potrebujete:
-         -  lektoriranje dispozicije,
-         -  lektoriranje diplomske naloge in
-         -  oblikovanje diplomske naloge.
Za vse ostalo ste prepuščeni sami sebi in pomoči mentorja.

No comments:

Post a Comment